Raudono siūlo apyrankių atsiradimo istorija

Raudono siūlo apyrankių atsiradimo istorija

Per visą pasaulio istoriją raudono siūlo apyrankė buvo nešiojama kaip apsaugos, tikėjimo, sėkmės, stiprybės ir ryšio simbolis. Nors esama įvairių nuomonių apie raudono siūlo savybes, visose kultūrose jis laikomas galinga priemone. Šiandien daugelis žmonių raudono siūlo apyrankę naudoja kaip priminimą, kad jie nėra vieniši. Raudono siūlo apyrankė taip pat simbolizuoja, kad esame mylimi, palaikomi ir jaučiamės saugūs bei užtikrinti. Kitus ji skatina išlikti pozityviais susidūrus su bet kokia nelaime. Taigi, labai įdomu iš arčiau pažvelgti ir į raudono siūlo apyrankės atsiradimo istoriją.

Iš kur atsirado raudono siūlo apyrankės tradicija?

Raudono siūlo apyrankės ištakų galima rasti daugelyje kultūrų – induizme, budizme, krikščionybėje, kabaloje, taip pat senovės kinų pasakojimuose.

Induizmas

Induizme raudonas (kartais taip pat geltonas arba baltas) siūlas rišamas ant kairiojo riešo ištekėjusioms moterims, arba ant dešiniojo riešo vyrams ir netekėjusioms moterims. Raudono siūlo apyrankė laikoma šventa ir naudojama daugelyje religinių švenčių ir tradicijų. Kad žmonės jaustųsi susiję, raudonas siūlas ant riešo buvo nešiojamas kaip sėkmės ir apsaugos simbolis.

Budizmas

Tibeto Vadžrajanos budizmo apeigose ant riešo paprastai rišamas raudonas siūlas. Šis siūlas, kurį turi palaiminti lama (budistų vadovas), dovanojamas mokiniams ir praktikuojantiems budistams, kad simbolizuotų išmoktas pamokas arba duotus budistinius įžadus.

Tradiciškai lama palaimina raudoną siūlą, o tada užriša mazgą ir užrašo mantrą. Panašiai kaip ir kitose tradicijose, sakoma, kad šios raudonos virvelės neša sėkmę ir suteikia apsaugą. Jos taip pat nuolat primena apie įžadus, jei gautos per įžadų ceremoniją, arba apie pamokas, jei gautos per rekolekcijas.

Kabala

Kabala yra mistinė judaizmo forma. Senovės hebrajų tekstuose Rachelė, Juozapo motina, daugelį metų nesėkmingai bandė pastoti. Manoma, kad ji buvo nevaisinga, kol galiausiai pagimdė Juozapą. Ji mirė gimdydama antrąjį sūnų Benjaminą. Jai buvo svarbiausia rūpintis vaikais ir apsaugoti juos nuo blogio. Štai kodėl Rachelė iki šiol gerbiama kaip šventa motinos figūra.

Jos garbei rengiamas ritualas – jos kapas septynis kartus apjuosiamas raudona virvele, tokiu būdu užpildant jį apsaugos ir sėkmės energija. Nuėmus virvelę nuo Rachelės kapo, ji sukarpoma apyrankės dydžio gabalėliais. Virvelė turi būti užrišama žmogui ant kairiosios rankos riešo skaitant apsaugos maldą. Tikima, kad ji apsaugo nuo blogio.

Senovės kinų legenda

Pasak senovės kinų legendos raudonasis likimo siūlas yra nematomas ir susieja visus, kurių gyvenimai susipins. Jį valdo kinų santuokos dievas Yue Lao, nes jis pirmiausia siejamas su ryšiu tarp dviejų žmonių, kuriems lemta susituokti.

Krikščionybė

Raudonas siūlas, užrištas ant dviejų biblinių veikėjų - Farezo ir Zarachos - rankos, minimas Biblijoje, Pradžios knygos 38-ajame skyriuje, kaip atpirkimo simbolis.

Šiuolaikinis šios klasikinės tradicijos aspektas

Kadangi šios tradicijos ištakų galima rasti daugelyje kultūrų, laikui bėgant ją pakeitė šiuolaikinė praktika, kurioje susipina visos tradicijos. Iki šiol yra nemažai žmonių, kurie dėvi raudoną siūlą ant riešo ir tiki, kad jo nukirpimas atneš nelaimę. Jie mano, kad raudoną siūlą reikia nešioti tol, kol jis pats nukris. Be to, kai siūlas nukrenta, noras ar ketinimas, su kuriuo jis siejamas, turi būti išsipildęs arba netrukus turi išsipildyti. Kaip bebūtų, tai tik prietarai. Jei norite įsigyti raudono siūlo apyrankę ir svarstote, kaip turėtumėte ją nešioti ir kokią prasmę jai suteikti, galite būti tikri, kad tai priklauso tik nuo jūsų pačių.Autorinės teisės saugomos © kolje.lt