Rankų darbo juvelyrika: faktai, kuriuos verta žinoti

Rankų darbo juvelyrika: faktai, kuriuos verta žinoti

Rankų darbo papuošalai atspindi juos sukūrusio menininko meilę savo darbui, įgūdžius ir pastangas. Šiais laikais yra labai daug įvairių parduotuvių, kuriose prekiaujama rankų darbo juvelyriniais dirbiniais, tačiau tikrąją rankų darbo juvelyrinių dirbinių vertę žino toli gražu ne kiekvienas.

Šiame straipsnyje pateiksime kelis retesnius faktus apie rankų darbo papuošalus. Galbūt ši informacija jus sudomins ir paskatins naujai pažvelgti į šią sritį, kai nuspręsite įsigyti rankų darbo juvelyrinį dirbinį, juk už kiekvieno tokio įsigyjamo papuošalo slypi jį sukūrusio menininko asmenybė.

Istorija

Rankų darbo žiedai, apyrankės ir vėriniai jau tūkstančius metų yra daugelio kultūrų dalis. Kai kurie tyrimai rodo, kad pirmasis papuošalas buvo pagamintas maždaug prieš 150 tūkst. metų. Ar galite tai įsivaizduoti? Neandertaliečiai iš kaulų, akmenų ir gyvūnų dantų gamino papuošalus, o apsilankę muziejuje, kuriame eksponuojami šie dirbiniai, galite patys įvertinti jų grožį.

Prabangūs dirbiniai, kokius mes žinome šiandien, pirmą kartą atsirado maždaug prieš 5 tūkstančius metų Kinijoje ir Egipte. Nuo to laiko jie buvo nuolat tobulinami gamintojų, į kiekvieną dirbinį įdedant po asmeninį akcentą.

Remiate žmones, o ne dideles įmones

Pirkdami rankų darbo papuošalus, remiate konkrečius žmones – jų kūrėjus. Jūs neperkate pramoniniu būdu mašinomis pagamintų dirbinių, kurie turi tūkstančius kopijų visame pasaulyje.

Kiekvienas dirbinys yra unikalus, todėl pirkdami rankų darbo gaminį investuojate į patį kūrėją. Kai kurių dirbinių gamyba gali užtrukti kelias dienas ir net savaites, todėl prieš nuspręsdami įsigyti dirbinį iš masinės gamybos vietų, pasvarstykite – gal verčiau įsigyti rankų darbo dirbinį.

Visi kūriniai yra unikalūs

Kiekvienas rankų darbo gaminys yra unikalus. Kartais gamintojai sukuria kelis tos pačios kolekcijos papuošalus, kurie savo koncepcija gali būti panašūs, tačiau visi jie vienas nuo kito skiriasi net menkiausia linija.

Priklausomai nuo naudojamos medžiagos, juvelyriniai dirbiniai gali būti skirtingos formos, dydžio ar dizaino. Pavyzdžiui, žiedai, kurie yra vienodo dizaino ir pagaminti iš tokių pačių medžiagų, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti panašūs, tačiau iš tikrųjų jie skiriasi vienas nuo kito. Rankų darbo papuošalų unikalumas tik dar labiau padidina jų vertę – įsigiję tokį papuošalą žinosite, kad niekas kitas tikrai neturės lygiai tokio paties žiedo, apyrankės ar vėrinio, kaip jūsų.

Grožis slypi ir trūkumuose

Kai norime įsigyti prekę, paprastai ieškome mažiausių trūkumų, o jos vertę nustatome pagal tai, ar yra kokių nors trūkumų, ar vis dėlto ji yra tobula. Kai kalbama apie rankų darbo papuošalus, viskas yra kitaip. Kinų filosofija teigia, kad kiekvienas tobulas daiktas turi trūkumų. Juk jei pastebėsite, kad jus sužavėjusiame rankų darbo pakabuke ar medalione yra „netikslumas“, papuošalas dėl to nepasidarys mažiau gražus. Priešingai – dėl tokių „netikslumų“ dirbinys tampa dar unikalesnis.

Ypatingos istorijos

Už kiekvieno juvelyrinio dirbinio slypi konkreti savita istorija. Kai perkate papuošalą, kurį pagamino profesionalus menininkas savo rankomis, įsigyjate dirbinį, kuriame atsispindi jo autoriaus kūrybiškumas, įdėtos pastangos ir meilė savo darbui. Kaip minėjome, vienam dirbiniui pagaminti gali prireikti daug laiko, todėl visus rankų darbo gaminius paprastai lydi gili ir prasminga istorija.

Kitą kartą, kai būsite juvelyrinėje parduotuvėje, galite pasikalbėti su juvelyru ir paprašyti, kad jis papasakotų daugiau apie jums patinkančius juvelyrinius dirbinius. Jis gali papasakoti, iš kur atrado įkvėpimo jiems sukurti, o gal net atskleisti apie juos ką nors asmeniško. Tai padės jums pajusti ryšį su dirbinio, kurį norite įsigyti, autoriumi ir jaustis ypatingai, pasipuošus jo sukurtu papuošalu.

Svajonė gali tapti realybe

Svajojate apie rankų darbo juvelyrinius dirbinius? Galbūt atėjo metas įgyvendinti savo svajonę ir įsigyti tokį papuošalą. Profesionalūs juvelyrai gali sutikti savo rankomis pagaminti tai, apie ką jūs visuomet svajojote ir norėjote turėti savo papuošalų kolekcijoje. Jūs netgi galite pakeisti daikto paskirtį ir padaryti jį kitokį bei unikalų. Daugelis žmonių mėgsta pasilikti giminės papuošalus, tačiau laikui bėgant ir keičiantis madai, juos galima ir sumoderninti. Taigi, jei turite močiutės jums paliktą žiedą, bet norite iš jo pasidaryti pakabuką – kreipkitės į profesionalius juvelyrus ir paverskite savo svajonę realybe.Autorinės teisės saugomos © kolje.lt