Patarimai, kaip teisingai dėvėti ir laikyti savo papuošalus

Patarimai, kaip teisingai dėvėti ir laikyti savo papuošalus

Papuošalų priežiūra gali būti nelengva užduotis, ypač jei turite įvairių rūšių, dizaino papuošalų, pagamintų iš skirtingų medžiagų. Internete netrūksta informacijos apie konkrečius juvelyrinių dirbinių priežiūros būdus ir priemones. Norėdami jums padėti tinkamai pasirūpinti turimais juvelyriniais dirbiniais, siūlome kelis patarimus, kurie gali praversti.

Kaip prižiūrėti savo vėrinį?

Kai dėvite vėrinius:

 • Atsargiai elkitės su ilgais vėriniais: ilgesni vėriniai daugiau juda ir greičiau nusidėvi. Be to, yra didesnė tikimybė, kad ilgi karoliai susipainios arba užklius už aplinkos daiktų.
 • Kruopščiai patikrinkite užsegimą: nesvarbu, ar jūsų vėrinys užsegamas užsukamu apvaliu ar cilindro formos rutuliuku, sukabinamas kabliuku ar turi mygtukinį užsegimą, visada būtina kelis kartus patikrinti, ar jis patikimai užsegtas. Jei grandinėlė atsisegs, ji gali lengvai nuslysti nuo kaklo ir susigadinti už ko nors užsikabinusi, arba ją galima greitai pamesti.
 • Venkite sluoksniavimo: kai kurios moterys mėgsta puoštis keliais vėriniais vienu metu, juos sluoksniuodamos. Tokiu atveju jos turi būti ypač atsargios, kad papuošalai neužsikabintų vienas už kito ir nesusipainiotų. Kai kurie trapesni vėriniai gali sulūžti, susibraižyti arba nusidažyti nuo sąlyčio su kitais dirbiniais.

Kai nedėvite vėrinių:

 • Laikykite vėrinius tvarkingai sudėtus: kadangi vėriniai paprastai yra ilgiausi papuošalai bet kurioje juvelyrinių dirbinių kolekcijoje, juos reikia ypatingai saugoti nuo susipainiojimo. Norint to išvengti, vėrinius reikia saugiai laikyti tvarkingai sudėtus į atskiras jiems skirtas dėžutes arba atskirai sukabintus ant specialių laikiklių. Tokiu būdu galima išsaugoti jų tinkamą būklę ir apsaugoti nuo galimų pažeidimų.

Kaip prižiūrėti apyrankes?

Kai dėvite apyrankes:

 • Stenkitės jų neliesti per daug dažnai: apyrankių priežiūros pagrindas – kuo mažiau jas liesti. Iš visų jūsų papuošalų apyrankės yra labiausiai matomos. Labiau tikėtina, kad nuobodžiaudamos ar nerimaudamos jas liesite ar su jomis žaisite. Tokiu atveju apyrankės greičiau nusidėvės, be to, ant jų kaupsis riebalai nuo rankų. Apyrankes valyti gana nelengvas uždavinys, todėl geriausia stengtis, kad at jų patektų kuo mažiau riebalų ir nešvarumų nuo odos.
 • Stebėkite savo gestus: jei esate iš tų žmonių, kurie kalbėdami mėgsta gestikuliuoti rankomis, šis patarimas skirtas jums. Dėl intensyvių rankų judesių gali nukristi bet koks laisvas ar nesaugiai užsegtas papuošalas.

Kai nedėvite apyrankių:

 • Venkite kontakto: apyrankes laikykite suguldytas stalčiuje, laisvai sukabintas ant papuošalams skirtų laikiklių arba sudėtas į nedideles dėžutes ir dėklus – taip išvengsite jų sąlyčio su kitomis apyrankėmis ar papuošalais.

Kaip prižiūrėti auskarus?

Kai dėvite auskarus:

 • Tvirtai juos užsekite: paprastai auskarai yra lengvesni už kitų rūšių papuošalus ir nėra natūralioje jūsų matomumo zonoje. Todėl jie gali lengvai iškristi ir juos ypač lengva pamesti. Jei nenorite vaikščioti su vienu auskaru, pasitikrinkite, ar juos gerai užsegėte.

Kai nedėvite auskarų:

 • Geriausia auskarus pakabinti: geriausia auskarus laikyti laisvai sukabintus, kad jie nesiliestų su kitais juvelyriniais dirbiniais. Be to, tokiu būdu juos laikant, jie bus gerai matomi ir prireikus pasipuošti auskarais, bus kur kas lengviau juos išsirinkti, priderinant prie norimo įvaizdžio.

Kaip prižiūrėti žiedus?

Kai mūvite žiedus:

 • Pasirūpinkite, kad žiedas būtų tinkamo dydžio: nesvarbu, ar perkate naują žiedą, ar keičiate senojo dydį, žiedas turi gerai priglusti prie piršto. Mūvint per ankštą žiedą, laikui bėgant jis gali įtrūkti. Jei žiedas per didelis, jis gali lengvai nuslysti nuo piršto, užkliūti ir būti sugadintas arba pamestas.

Kai nemūvite žiedų:

 • Žiedus laikykite atskirai: kaip ir bet kuriuos kitus papuošalus, žiedus rekomenduojama laikyti atskirai, kad jie nesubraižytų ir nesusidėvėtų. Juvelyriniams dirbiniams skirtas „medis“ puikiai tinka ir žiedams saugiai laikyti.


Autorinės teisės saugomos © kolje.lt