Kaip užtikrinti, kad juvelyriniai dirbiniai atrodytų puikiai

Kaip užtikrinti, kad juvelyriniai dirbiniai atrodytų puikiai

Kai kurie juvelyriniai dirbiniai gali būti neįtikėtinai sudėtingi ir įmantrūs. Jei norite juos teisingai prižiūrėti, ne tik įdomu, bet ir labai svarbu žinoti, iš ko pagaminti jūsų turimi papuošalai. Ne visas medžiagas galima atpažinti pagal spalvą. Reikėtų žinoti ir apie antrines juvelyrinių dirbinių medžiagas, ypač juos valant. Pavyzdžiui, kaip prižiūrėti auksinius auskarus? O auksinius auskarus su perlais?

Skirtingų tipų papuošalų valymas gali būti pakankamai painus. Norėdami padėti, sudarėme tauriųjų metalų, kurie dažniausiai būna papuošalų kolekcijoje, sąrašą ir patarimus, kaip valyti kiekvienos kategorijos papuošalus.

Auksas

 • Laikykite atokiau nuo sidabro: auksas yra minkštas metalas, todėl toks taurusis metalas kaip sidabras, gali lengvai įbrėžti, jei su juo liečiasi.

Kaip valyti auksinius papuošalus:

 1. Įdėkite auksinį dirbinį į švelnaus paviršiaus indą su šiltu vandeniu.
 2. Įlašinkite kelis lašus indų ploviklio.
 3. Pamirkykite penkias minutes.
 4. Išimkite auksinį dirbinį ir padėkite jį ant minkštos šluostės.
 5. Minkštu dantų šepetėliu perbraukite per papuošale esančius plyšelius.
 6. Papuošalą perplaukite ir nusausinkite minkšta šluoste.

Sidabras

 • Laikykite ten, kur mažiau oro: pagrindinė sidabrinių papuošalų priežiūros taisyklė – saugoti juos nuo patamsėjimo. Sidabras pakeičia spalvą dėl cheminės reakcijos, kuri įvyksta jam ilgą laiką kontaktuojant su oru. Laikydami sidabrinius dirbinius sandariame inde sulėtinsite šį procesą.
 • Poliravimas geriau nei plovimas: iš sidabro pagamintus juvelyrinius dirbinius geriau poliruoti nei plauti. Sidabrinius papuošalus valykite vandeniu tik tada, kai tai būtina. Papuošalams poliruoti galite naudoti skystas poliravimo priemones arba servetėles. Rekomenduojama naudoti servetėles.

Perlai

 • Elkitės švelniai: geriausias būdas prižiūrėti perlų papuošalus - elgtis su jais atsargiai. Kaip ir kiti organinės kilmės brangakmeniai, perlai yra jautrūs įlenkimams, įbrėžimams ir nusidėvėjimui. Visada elkitės švelniai su perlais ir juos reguliariai valykite.
 • Saugokite nuo stiprios šviesos: perlai gali išblukti, jei bus veikiami per daug stiprios šviesos.
 • Niekada nemirkykite perlų: norėdami geriausiai prižiūrėti perlus, venkite juos mirkyti. Perlų vėrinio mirkymas gali pakenkti ir perlams, ir pačiam vėriniui.

Kaip valyti papuošalus su perlais:

 1. Paruoškite valymo mišinį iš šilto vandens ir nedidelio kiekio šampūno.
 2. Panardinkite į mišinį nedidelį makiažo šepetėlį, nuvalykite juo perlus.
 3. Nusausinkite savo papuošalus drėgnu skudurėliu.

Brangakmeniai

 • Neporėtus brangakmenius, pavyzdžiui, deimantus, rubinus ir safyrus, dažniausiai patariama valyti mirkant tirpale ir švelniai šepetėliu nuvalant visus ant jų susikaupusius nešvarumus.
 • Porėtus brangakmenius, tokius kaip smaragdas, turkis ir gintaras, geriausia valyti šepetėliu, naudojant minimalų kiekį vandens, ir tada nusausinti.
 • Tačiau daugelio brangakmenių valymui yra taikomi specialūs reikalavimai. Todėl visada naudinga išsamiau ir atidžiau pasidomėti tuo, kas rekomenduojama skirtingų brangakmenių specifinei priežiūrai. Naudingų patarimų visada galite kreiptis į jums papuošalus su brangakmeniais pardavusius juvelyrus.

Žodis pabaigai

Nors visi šie būdai ir patarimai kurį laiką užtikrins gerą jūsų papuošalų išvaizdą, galiausiai vis tiek turėsite nunešti savo papuošalus į profesionaliems juvelyrams. Tokiu būdu galėsite užtikrinti, kad jūsų turimi juvelyriniai dirbiniai ilgiau išlaikytų gerą būklę ir atrodytų kaip nauji. Todėl tikrai nereikėtų manyti, kad įsigijus labai brangius ir pačios aukščiausios kokybės juvelyrinius dirbinius, jie visą laiką atrodys nepriekaištingai. Jei tinkamai rūpinsitės savo papuošalais ir nevengsite reguliariai juos parodyti profesionalams, savo juvelyriniais dirbiniais galėsite džiaugtis ištisus dešimtmečius. Taigi, dabar pats metas peržiūrėti savo papuošalų kolekciją ir pagalvoti, ar tikrai jais rūpinatės ir juos prižiūrite tinkamai.Autorinės teisės saugomos © kolje.lt