Dažnos juvelyrinių dirbinių pasirinkimo ir dėvėjimo klaidos ir kaip jų išvengti

Dažnos juvelyrinių dirbinių pasirinkimo ir dėvėjimo klaidos ir kaip jų išvengti

Pasirinkus tinkamą aprangą konkrečiai progai, reikia prie jos priderinti ir tinkamą papuošalą. Kartais iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad papuošalas tiks, tačiau vėliau paaiškėja, kad taip nėra. Kaip tinkamai pasirinkti ir dėvėti papuošalus? Kaip jais papildyti savo įvaizdį, kad jis būtų įdomesnis ir unikalesnis? Siūlome skaityti toliau ir sužinoti apie dažnai pasitaikančias juvelyrinių dirbinių pasirinkimo ir dėvėjimo klaidas ir kaip jų išvengti.

Valykite papuošalus

Juvelyriniai dirbiniai, kaip ir kiti reguliariai naudojami ir dėvimi daiktai, kaupia nešvarumus ir purvą. Papuošalai kontaktuoja su oda – ir dažnai tuo metu, kai užsiimate įvairia veikla. Nevalant papuošalų galiausiai gali pasikeisti jų spalva.

Priklausomai nuo papuošalų rūšies, dėvėjimo ir laikymo, juos gali tekti valyti net kas kelias savaites. Jų valymo procesas gali būti švelnus plovimas vandeniu ir muilu arba sudėtingesnis nešvarumų ir dėmių šalinimo būdas. Jei tinkamai rūpinsitės savo papuošalais, jie ilgai išliks geros būklės ir jais pasipuošusios atrodysite nepriekaištingai.

Tinkamai laikykite papuošalus

Papuošalų būklė ir išvaizda priklauso ir nuo to, kur ir kaip jie laikomi. Brangūs papuošalai greitai patamsėja laikant juos drėgnose sąlygose, todėl net oras gali jiems turėti neigiamą poveikį. Jei papuošalai laikomi visi kartu ir liečiasi vieni su kitais, jie gali lengvai susibraižyti ir kitaip susigadinti.

Papuošalai bus saugūs, jei laikysite juos tvarkingai sudėtus specialioje dėžutėje. Oras jiems neturės didesnio poveikio. Be to, kai kuriose dėžutėse yra atskiri skyreliai, į kuriuos sudėjus papuošalus jie nesilies vieni su kitais, todėl nesusibraižys ir nesusipainios tarpusavyje. Papuošalams laikyti labai tinka ir vėrinių medis, tačiau tokiu atveju juos reikės dažniau valyti nuo susikaupusių dulkių.

Nedėvėkite papuošalų vandenyje

Jei dėvėsite papuošalus prausiantis duše ar kitų vandens procedūrų metu, taip pat plaukiodamos vandens telkiniuose, jie susidėvės greičiau. Prausiantis duše, mažos papuošalų detalės gali iškristi, o grandinėlės – atsisegti ir nuslysti, ir tiek jas tematysite. Papuošalų būklę gali neigiamai paveikti ir plaukų šampūnai, kondicionieriai bei kūno prausikliai.

Prieš baseiną ar paplūdimį, nepamirškite nusisegti visus papuošalus. Baseine ir sūkurinėje vonioje dezinfekcijai naudojamas chloras gali paveikti juvelyrinių dirbinių spalvą ir susilpninti auksinius papuošalus. Sūrus vanduo daro ardomąjį poveikį kai kuriems metalams. Taigi, juvelyrinių dirbinių nusiėmimas prieš maudynes padeda ilgiau išsaugoti jų gerą būklę.

Ar „daugiau yra geriau“?

Renkantis papuošalus, visų pirma reikia atsižvelgti į konkrečią progą. Blizgus ir ryškus pakabukas puikiai tiks vakarėliui, tačiau biure juo puoštis netinka. Jei norėdamos atrodyti stilingai ar net prabangiai apsikarstysite įvairiais papuošalais, pasieksite visiškai priešingą rezultatą – sukursite neskoningą ar net „pigų“ įvaizdį. Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą aprangos stilių, o tada prie jo pritaikyti vieną ar du papuošalus, kurie jį papildytų ar paryškintų. Taigi, principas „daugiau yra geriau“ šiuo atveju negalioja!

Derinkite vėrinį prie kaklo iškirptės

Ar turite mėgstamą vėrinį, kurį segite kiekvieną dieną? Gal vertėtų apsvarstyti ir kitus variantus? Peržiūrėkite savo papuošalų kolekciją – tikriausiai joje atsirasite ir kitokių įvairių rūšių ir ilgių vėrinių. Kaklo vėrinius galite naudoti ne tik savo aprangai papuošti, bet ir atskiroms kūno dalims pabrėžti. Prie ilgo kaklo tiks trumpesnė grandinėlė, o jei norite pabrėžti raktikaulius – puoškitės ilgesne grandinėle.

Pasitelkite kūrybingumą

Kad ir kaip jums patiktų tam tikras papuošalas, jį nešioti kasdien yra nuobodu. Sezonų kaita yra puikus metas kurti įdomesniam įvaizdžiui, pasirenkant naujus juvelyrinius dirbinius. Stenkitės derinti papuošalus prie drabužių ir įsidėmėti, kas jums tinka, o kas ne.

Gal verta įsigyti ir kelis naujus papuošalus, jei jūsų papuošalų kolekcijoje trūksta tam tikros rūšies papuošalų arba apskritai jų turite nedaug.

Pabaigai

Venkite klaidų, kurios dažniausiai daromos renkantis ir dėvint juvelyrinius dirbinius. Papuošalai dažnai yra esminė stiliaus detalė, nes jie gali ne tik sukurti, bet ir sugadinti įvaizdį. Rekomenduojame laikytis patarimų ir tinkamai prižiūrėti savo papuošalus, kad jie visada atrodytų nepriekaištingai. Nepamirškite, kad stilius ir grožis yra neatsiejamas nuo jūsų pasitikėjimo savimi!Autorinės teisės saugomos © kolje.lt