Brangakmenių istorija skirtingose pasaulio dalyse

Brangakmenių istorija skirtingose pasaulio dalyse

Brangakmeniai susikristalizuoja veikiant dideliam slėgiui. Dėl ryškių spalvų ir savybių brangakmeniai turėtų būti dėkingi kristalizacijos metu atsiradusioms priemaišoms. Be to, šios priemaišos tampa inkliuzais, dėl kurių brangakmenyje atsiranda optinių reiškinių.

Jau tūkstančius metų brangakmeniai naudojami papuošalams gaminti. Pirmieji tokie papuošalai sukurti dar prieš 25 000 metų. Tai geriausias įrodymas, kad brangakmeniai yra neatsiejama žmonijos istorijos dalis. Visame pasaulyje brangakmeniai buvo naudojami patiems įvairiausiems tikslams – nuo papuošalų ir ginklų gamybos, iki gydymo. Todėl labai įdomu iš arčiau pažvelgti į tikrąją brangakmenių istoriją skirtingose pasaulio dalyse.

Brangakmeniai Egipto istorijoje 

4000 m. pr. Kr. egiptiečiai jau naudojo steatito karoliukus ir kūrė papuošalus su brangakmeniais, naudodami karneolį, chalcedoną, lazuritą ir ametistą. Tuo pačiu metu Pietų Egiptas importavo brangakmenius obsidiano papuošalams ir ginklams gaminti. Be to, tokie brangakmeniai kaip lazuritas ir dramblio kaulas papuošaluose buvo naudojami kaip priemonė susisiekti su dievais ir deivėmis.

Brangakmeniai Graikijos istorijoje

Senovės Graikijoje buvo tikima, kad brangakmeniuose slypi dievų ir deivių galios. Prieš mūšius Graikijoje karių oda būdavo ištepama smulkinto hematito milteliais, tikint, kad kariai įgaus daugiau jėgų. Graikijos istorijoje brangakmeniai pradėti naudoti 1600 m. pr. Kr.

Brangakmeniai Romos istorijoje 

Romėnai, kaip graikai ir egiptiečiai, taip pat tikėjo metafizinėmis brangakmenių galiomis. 500 m. pr. Kr. pasirodė pirmasis amuletas iš brangakmenių. Jie naudojo safyrus, granatus ir perlus. Šie brangakmeniai idealiai tiko kūno ir proto gydymui.

Brangakmeniai Kinijos istorijoje 

Kinijos istorija įrodo, kad brangakmeniai praeityje buvo naudojami nuo adatų su brangakmenių antgaliais iki brangakmenių eliksyrų gamyboje. Anksčiausiai Kinijos istorijoje brangakmenis paminėtas 3600 m. pr. Kr. – tai buvo nefritas. Be to, Kinija nefrito akmenis naudojo papuošalams ir įrankiams gaminti.

Brangakmeniai Indijos istorijoje 

Pirmą kartą pasaulio istorijoje deimantas paminėtas 300 m. pr. Kr., kuomet jis buvo pradėtas eksportuoti iš Indijos. Indijos urvuose buvo rastas diržas, pagamintas iš agato, karneolio ir jaspio, datuojamas 3000 m. pr. Kr. Be to, Indijoje brangakmenių milteliai buvo naudojami ajurvedinei medicinai. Brangakmenių čakrų galios hinduistinėje tantrinėje sistemoje rodo fizinių ir dvasinių galių praktikavimą.

Brangakmeniai Europos istorijoje

Europos istorijoje brangakmeniai įsitvirtino Renesanso laikais. XI a. Europoje gydomieji kristalai buvo naudojami įvairioms fizinėms ir dvasinėms procedūroms. Apie gydomąsias brangakmenių papuošalų galias rašė Arnoldas Saksas ir Džonas Mandevilis. 

Brangakmenių istorija Kryžiaus žygiais  

Brangakmeniai tapo ne tik pasaulio istorijos, bet ir prekybos dalimi per Kryžiaus žygius. Pavyzdžiui, dvasininkai naudojosi bažnytiniais žiedais. Be to, Kryžiaus žygių metu buvo naudojami ir gydomieji žiedai bei romantiniai žiedai.

Brangakmenių panaudojimo būdai istorijoje

Nuo įžymybių iki politikų ir natūropatų – brangakmenių naudojimas mūsų dienomis pastebimai išaugo. XX a. septintajame dešimtmetyje brangakmeniai buvo holistinės terapijos sinonimas. Todėl šiandien galima įsigyti vandens, kremų ir losjonų, kurių sudėtyje yra brangakmenių. Remiantis Džeimso Maksvelo elektromagnetine teorija, brangakmeniai pasižymi unikalaus dažnio virpesiais. Tuo tarpu praeityje brangakmeniai buvo naudojami siekiant išvaryti velnią ir net gydant sunkius fizinius sutrikimus.

Kai kurie žmonės tiki, kad yra brangakmenių, kurie gydo atskiras kūno dalis, pavyzdžiui, kraujo akmuo (arba heliotropas) – kraujo ligas, rožinis kvarcas – širdies ligas, skaidrusis kvarcas – akių ligas ir kt. Pagal senovės raštus čakrų anatomija idealiai tinka naudoti brangakmenius gydomiesiems ritualams.

Kitas populiarus brangakmenių panaudojimo būdas buvo ateities spėjimas. Kita svarbi sritis, kurioje buvo pasitelkiami brangakmeniai – dvasių iškvietimas, karminė terapija ir meditacija. Buvo tikima, kad brangakmeniai veiksmingai šalina neigiamas vibracijas iš žmogaus proto. Todėl yra manančių, kad brangakmeniai, naudojami aukštesnėse čakrose, gali atskleisti likimą ir sustiprinti intuicijos galias.

Brangakmeniai istorijoje buvo naudojami ir emocinio gydymo tikslais. Pasak šventraščių, širdies čakros galių turintys brangakmeniai puikiai padeda malšinti skausmą ir sielvartą. Kadaise brangakmeniai buvo naudojami demonams išvaryti. Tuo tarpu šiandien brangakmeniai naudojami kosmetikoje ir prabangiuose juvelyriniuose dirbiniuose, todėl investicijos į brangakmenius visame pasaulyje išaugo iki rekordinių aukštumų!Autorinės teisės saugomos © kolje.lt