Ką svarbu žinoti apie vienus paklausiausių brangakmenių

Ką svarbu žinoti apie vienus paklausiausių brangakmenių

Svarstote, kokie brangakmeniai yra patys vertingiausi ir paklausiausi? Tarp jų neabejotinai yra deimantai, smaragdai, safyrai ir rubinai! Tad, jei ketinate pradėti sužadėtuvių žiedo su spindinčiu brangakmeniu paieškas, skubame pateikti ne vieną įdomų faktą apie šiuos brangakmenius ir jų išskirtines savybes.

Deimantai

Deimantą galima subraižyti tik kitu deimantu. Jo pavadinimas yra kilęs iš senovės graikų kalbos žodžio „adamas“, reiškiančio „nesulaužomas“. Deimantai turi neprilygstamą savybę atspindėti šviesą – ypač, kai yra apšviesti tiesioginės šviesos. Su kiekvienu lengvu rankos pasukimu deimantu inkrustuotas žiedas neapsakomai spindi, atskleisdamas savo tikrąjį unikalumą. Deimantas laikomas balandžio mėnesį gimusių žmonių ir 10-ųjų bei 60-ųjų vestuvių metinių brangakmenis.

Kas yra „4C“?

Egzistuoja 4 deimantų vertinimo kriterijai, kurie taikomi nustatant tikrąją deimantų vertę. Tai yra deimantų pramonėje naudojamas standartas. „4C“ kriterijai yra briaunavimas, deimanto švarumas, jo spalva ir karatai.

Koks taurusis metalas geriausiai dera su deimantu?

Deimantų grožį išryškina ir pabrėžia visi taurieji metalai – nuo visų atspalvių aukso iki platinos.

Smaragdai

Brangakmenis, simbolizuojantis atsinaujinimą ir viltį, žinomas dėl savo intensyvaus žalio atspalvio ir labai ryškios bei gilios spalvos, kuria pasižymi nedaugelis brangakmenių. Smaragdas yra gegužės mėnesį gimusiųjų ir 20-ųjų bei 35-ųjų vestuvių metinių brangakmenis.

Tobulas briaunavimas

Šis brangakmenis gana dažnai turi sudėtingų inkliuzų, vadinamų „jardin“ (tai prancūziškas terminas, reiškiantis sodą). Dėl inkliuzų šio brangakmenio briaunavimo procesas yra sudėtingas. Todėl brangakmenių šlifavimo meistrai sukūrė specialų briaunavimo metodą, pavadintą „smaragdo briaunavimu“, kurį taikant smaragdui suteikiama kvadrato arba stačiakampio forma.

Koks taurusis metalas geriausiai dera su smaragdu?

Dažniausiai smaragdus pasirenkama derinti su geltonuoju auksu, tačiau jų ryškią žalią spalvą galima derinti ir su kitais tauriaisiais metalais, tokiais kaip baltasis auksas arba platina.

Safyrai

Daugelis žmonių žino safyrą kaip mėlynos spalvos brangakmenį, tačiau ne kiekvienas žino, kad gryni safyrai yra balti, o aksominį mėlyną atspalvį jiems suteikia geležies ir titano pėdsakai, kurių yra šių brangakmenių sudėtyje. Šių brangakmenių spalvų spektras yra labai platus – jie gali būti įvairių atspalvių – nuo žalios iki rožinės ir net juodos, išskyrus raudonąjį safyrą, kuris yra rubinas. Safyrai vadinami išminties, tiesos ir teisingumo brangakmeniais. Šis brangakmenis yra rugsėjo mėnesį gimusiųjų ir 5-ųjų bei 45-ųjų vestuvių metinių brangakmenis.

Koks taurusis metalas geriausiai dera su safyru?

Safyrai puikiai dera prie bet kokios spalvos tauriojo metalo - nuo platinos iki baltojo, geltonojo ir rožinio aukso.

Rubinai

Rubinas yra korundo mineralo atmaina. Šis brangakmenis garsėja savo sodriai raudonu atspalviu ir labai ryškiu spindesiu. Rubinas yra meilės ir troškimų akmuo, todėl dėl savo ypatingos spalvos laikomas tiesiog tobula dovana mylimai moteriai. Rubinas yra liepos mėnesį gimusiųjų ir 15-ųjų bei 40-ųjų vestuvių metinių brangakmenis.

Didžiausia karato vertė

Bėgant metams, pačios aukščiausios kokybės rubinai sumušė brangakmenių aukcionų kainų rekordus. Tokių aukcionų metu buvo nustatyta pati didžiausia vieno karato vertė tarp visų kitų rinkoje siūlomų spalvotų brangakmenių.

Tarsi šilkinis

Grynuose rubinuose yra plonų inkliuzų, kurie vadinami „adatėlėmis“. Susikirsdamos viena su kita šios „adatėlės“ suformuoja taip vadinamą šilką, kuris sušvelnina brangakmenio spalvą, todėl šviesa labai gražiai išsisklaido po visas brangakmenio briaunas.

Koks taurusis metalas geriausiai dera su rubinu?

Rubiną galima derinti su visų spalvų auksu (geltonuoju, rožiniu ar baltuoju) ir platina.

Pabaigai

Tikimės, kad šie faktai apie brangakmenius bus jums naudingi, ir galėsite kur kas lengviau išsirinkti brangakmenį, kuris geriausiai tiktų sužadėtuvių žiedui ar kaip dovana santuokos metinių proga.



Autorinės teisės saugomos © kolje.lt